DOPRAVA ZDARMA PO CELÉ ČR na všechny produkty. SLEVA 10% na vybrané postele a matrace USNU®. Platí od 2.4. - 30.4.2024

Jak vybrat nejvhodnější přikrývku a polštář?

Chybí vám do vybavení ložnice pořídit pouze lůžkoviny? Zdánlivě se jedná o malou věc, ale ani tady byste výběr neměli podcenit. Aby vaše tělo během spánku mohlo správně regenerovat, potřebuje kvalitní postel, matraci, rošt, ale i často podceňovaný vhodný polštář a přikrývku. Sortiment je v dnešní době velmi rozmanitý. Každý má jiné potřeby a nároky. Poradíme vám, jaké jsou možnosti a na co se při výběru zaměřit.

Jak vybrat nejvhodnější přikrývku a polštář?

 

Přikrývka podle ročního období 

Známkou dobré přikrývky je kvalitní prošití, které drží tvarovou stálost a postará se o tepelně stabilní prostředí po celé ploše. Podle období se dělí na zimní, letní a celoroční. Každá má své specifické vlastnosti. Je tedy důležité zamyslet se, pro jakou příležitost peřinu kupujeme. Na chalupě pravděpodobně na zimu oceníme pořádně hřejivou přikrývku, kdežto v bytě nám může vystačit i letní. Záleží na teplotě v místnosti a na pocitu každého uživatele. Někteří jsou zimomřiví a jiní naopak ne. Nyní si popíšeme jednotlivě typy a sami zhodnotíte, která je pro vás ta pravá. 

Letní přikrývka 

Obecně jsou tenčí, lehčí a poskytují nižší hřejivost. Musí být perfektně prodyšné. Jsou vhodné na letní období nebo pro uživatele s vyšší potivostí. Některé výplně dokonce dokáží navodit příjemný chladivý pocit. Takovou je například přikrývka Silver Dry

Zimní přikrývka 

Ty tam jsou peřiny, které byly těžké a velmi nepoddajné. Dnešní technologie umožňují vyrobit výplně teplých přikrývek, které jsou i přes svou nízkou váhu maximálně hřejivé a prodyšné zároveň. Při chladných nocích vás udrží v teple a přitom se zvládnou zbavit přebytečné vlhkosti. Oblíbenou přikrývkou je Silver Duo, která je sešitá po okraji ze dvou samostatných přikrývek v jednu celistvou. Tímto provedením násobí svoji hřejivost, a tak vás žádná zima nezaskočí. 

Celoroční přikrývka 

Pokud nechcete řešit na každé roční období jinou přikrývky, je nejlepší alternativou zvolit celoroční ložní přikrývku USNU Classic. Je vhodnou volbou i pro občasné návštěvy. Jedná se o kompromis mezi závislosti na vašich potřebách a aktuální teplotě. 

Hygienické a antialergické vlastnosti přikrývek 

Chcete-li mít jistotu maximálně hygienických a antialergických vlastností, velkou výhodou je možnosti praní až na 90°C (např. u přikrývky USNU Classic). Naprostou předností je pak obsah iontů stříbra v látce, které zajišťují antibakteriální a antiseptické účinky. Tyto vlastnosti ocení nejen lidé trpící na alergie. Je tedy zcela na vás, zda vám vyhovuje výplň z dutého vlákna, 100% přírodní ovčí vlny, nebo peří. Pro alergiky jsou však nejlepší hypoalergenní přikrývky z dutého vlákna, na kterých se nedrží roztoči. 

Kvalitní polštář je záruka zdravého spánku 

Možná se vám někdy stalo, že jste se ráno probudili se zablokovanou krční páteří. Nebo trpíte na časté bolesti hlavy. Určitě nám dáte za pravdu, že se nejedná o nic příjemného. Na vině může být právě špatný polštář. Správně zvolená podpěra pomocí kvalitního anatomického polštáře hlavy poskytuje oporu šíje a umožňuje páteři zaujmout vhodnou polohu během spánku. Z tohoto důvodu se do polštáře vyplatí investovat. Sehnat se dnes dají téměř v každém obchodě s nábytkem. Nenechte se mýlit, protože kvalitní seženete pouze ve specializovaných prodejnách. 

Stejně jako u prošívaných přikrývek i zde můžete sehnat polštáře pro osoby s vyšší potivostí, klasické a se speciální úpravou pro vysokou hygienu a alergiky. Nebudeme se proto opakovat a rovnou se podíváme na další body. 

Zdravotní stav a nejčastější spací poloha 

Vaše oblíbená spánková poloha a případné zdravotní problémy rozhodnou o volbě podpěry hlavy. Při spaní na zádech zvolte spíše vyšší a středně měkký polštář. Při poloze na břiše se mnohem více hodí měkčí a nízký polštář. Pokud naopak trpíte na problémy s krční páteří, poohlédněte se po anatomickém polštáři.  

Výplň polštáře 

Znovu dejte na vaše preference. Zvolte klasický péřový polštář a v případě alergie sáhněte po výplni z dutého vlákna. V každém případě je kvalitní polštář vybaven zipem pro možnost regulace náplně. Jedná se o důležitou funkci, se kterou si snadno upravíte výšku a měkkost dle svých vlastních potřeb. 

Peřinu i polštář doporučujeme kupovat samostatně a nesázet na akce při koupi levné sady. Obraťte se na specializované výrobce, kterým je oblíbený prodejce USNU Nové spaní poskytující kvalitní české lůžkoviny. Mají mnohaleté zkušenosti a získáte s nimi jistotu spokojeného nákupu. 

Bez povlečení to nepůjde  

Povlečení je perfektní hygienická ochrana, díky které přikrývka zůstane dlouho jako nová. Při výběru si dejte pozor na velikost, materiál a typ zapínání. Příliš velké i malé rozměry vás budou akorát tak rozčilovat, proto se vždy ujistěte, že je povlečení o pár cm větší. Co se týká materiálu, doporučujeme vám bavlněné povlečení, protože je to výborná varianta jak na léto, tak i na zimu. A co se týká zapínání, záleží spíše na preferencích. Někdo má rád obyčejné knoflíky, které v případě utrhnutí rychle přišije, jiný zase volí elegantní zip.