SLEVA 20 % na vybrané postele z masivu, vybrané čalouněné postele a vybrané matrace USNU®. SLEVA 10 % na vybrané lamino postele USNU®. Akce platí do 30.6.2024.

Doporučená délka použití matrací USNU je 10 let

Jak dlouho vydrží matrace USNU? 

  • Všechny matrace USNU jsou vyrobeny výhradně z materiálů vysoké kvality. U pěnových matrací používáme moderní značkové pěny PremioPUR®. Při správném výběru matrace vůči postavě uživatele a jeho zvyklostem, použití matrace na vhodném roštu a při obvyklém způsobu využití 7-8 hodin denně, zajistí svým uživatelům životnost až 10 let. 

Jaké okolnosti mají vliv na délku užívání matrací? 

  • V průběhu užívání jsou matrace namáhány a opotřebovávány "mechanicky" ležením, kde hlavní roli hraje váha uživatele. Proto je důležité při koupi matrace vybrat vhodný typ matrace a roštu odpovídající váze budoucího spáče.
  • Dalším faktorem, který má přímý vliv na životnost matrace, je postupné znečištění matrace působením potu uživatele, prachu z okolí a dalších nečistot, které se postupně v matraci usazují a snižují kvalitu matrace. Míra tohoto znečištění je individuální, závislá např. na různém pocení uživatelů. Prodloužení hygienické životnosti matrace až na 10 let můžete zajistit použitím matracového chrániče a snímatelných pracích potahů na matraci. 
  • Celkovou životnost matrace můžete prodloužit také její údržbou. Důležité je matraci pravidelně vysávat, odvětrávat z ní vlhkost a v případě, že to provedení matrace umožňuje, pak ji také otáčet a využívat z obou stran.

Potah Adaptic GOLD

Na co si dát při koupi kvalitní matrace pozor?

  • Pro výrobu matrace s životností až 10 let nelze použít levné materiály a proto se nedají pořídit za 5 tisíc. Prvním varováním je tedy nízká cena. U pěnových matrací se ptejte na hodnotu "objemová hustota pěny", což je jedním z nejdůležitějších parametrů na posouzení kvality pěn. Tato, zjednodušeně řečeno, určuje její odolnost vůči mechanickému namáhání. Obecně u PUR pěny byste měli očekávat hodnoty 30-40 kg/m3, u studených pěn nebo lépe ortopedických pěn 40-55 kg/m3 a u paměťových pěn 50-85 kg/m3. Velmi důležitý je také původ pěn, její výrobci (ověřené firmy jsou nejčastěji ze západní Evropy).
  • Zvažte tedy, jestli si při nákupu matrací rovnou připlatíte za vyšší kvalitu a nebo si nákup nové matrace zopakujete třeba hned po dvou letech, kdy se Vám levná matrace proleží.

Proč je nákup kvalitní matrace tak důležitý?

  • Základem pro získání Vaší nové energie na další den je odpočinek v přirozené poloze na kvalitní matraci, Při ležení na nevhodné nebo proleželé matraci se tělo křiví a na místo potřebného uvolnění a regenerace je tělo v napětí a dochází k bolestem zad. Všichni máme svou zkušenost jak jsme po probdělé noci skoro nepoužitelní, investice do správné matrace se tak určitě vyplatí.

Matrace Xanthe visco s postavou

Kde si matraci koupit, abych vybral tu správnou?

  • Koupí kvalitní matrace si nastavíte 10 let zdravého spánku. Určitě se tedy vyplatí věnovat trochu času navíc při jejím nákupu a navštívit specializovanou prodejnu matrací, kde Vám odborní prodejci pomohou s jejím výběrem. Je velmi důležité si matraci před jejím zakoupením vyzkoušet a nerozhodovat se jen podle popisků matrací v internetových obchodech nebo výše slevy.