Jak vybrat k matraci správný rošt?

Při nákupu roštu do Vaší postele je důležité dodržet doporučení výrobce Vaší nové nebo stávající matrace, jaký je pro ni vhodný typ roštu. I sebelepší matraci může nesprávně zvolený rošt narušit její funkci - optimální podpěru těla. Aby jste se vyhnuli nevhodnému sladění matrace a roštu, nabízí - doporučuje výrobce matrací USNU nové spaní pro své matrace pouze takové rošty, které jsou optimalizovány - sladěny s matracemi USNU. Toto sladění lze velmi dobře prezentovat na matraci Lily Ann a roštu USNU 5V rovný, kde je vidět jednotné nastavení anatomických zón v matraci i roštu, které na sebe optimálně navazují. Vyvarujte se nákupu samostatného roštu pro svou matraci bez konzultace s odborným prodejcem, aby Vaše investice do zdravého spánku byla co nejlepší.

Když už nebudete mít ke konzultaci příležitost, můžete použít alespoň tyto základní obecné nastavení správné kombinace matrace / rošt:

1/ pružinová matrace / pevný dřevěný rošt

2/ latexové matrace / lamelový rošt

3/ pěnová matrace / lamelový rošt (v případě požadavku na pevnější podpěru lze při použití kvalitní pěny použít i pevný dřevěný rošt) 

4/ lamelová matrace / pevný dřevěný rošt (u lepených lamelových matrací jako YOKO Queen, apd. lze použít také lamelový rošt)

5/ kombinované matrace (různé materiály) / je nutné dát na doporučení výrobce matrace

Poznámka: kontrolujte také konstrukci Vaší postele - provedení uchycení pro rošt v posteli, mělo být být vhodné pro uložení vybraného roštu!