DOPRAVA ZDARMA PO CELÉ ČR na všechny produkty. SLEVA 10% na vybrané postele a matrace USNU®. Platí od 2.4. - 30.4.2024

Jak vybrat k matraci správný rošt?

Při nákupu roštu do Vaší postele vybírejte rošt v závislosti na použité matraci. I sebelepší matraci může nesprávně zvolený rošt narušit její vlastnosti, životnost a výslednou správnou podpěru těla. Aby jste se vyhnuli nevhodnému sladění matrace a roštu, měla by mít matrace od svého výrobce vždy jasné doporučení optimalizovaného typu roštu.

Jak vybrat k matraci správný rošt?

Například matrace z produkce USNU nové spaní jsou optimalizovány a konstrukčně nastaveny pro použití s kvalitními pevnými dřevěnými rošty ve variantě USNU buk nebo NOON smrkový masiv. Takto pak mohou přesně plnit jejich funkci a nastavení. Lamelové rošty je u matrací USNU nové spaní možno použít u pěnových a latexových matrací při požadavku na zvýšení pružnosti a elasticity matrace.

Vyvarujte se tak nákupu samostatného roštu pro svou matraci bez konzultace s odborným prodejcem, aby Vaše investice do zdravého spánku byla co nejlepší.

Když už nebudete mít ke konzultaci příležitost, můžete použít alespoň tyto základní obecné nastavení správné kombinace matrace / rošt:

1/ pružinová matrace ... pevný dřevěný rošt. POZOR, pružinové matrace nelze polohovat, lze použít jen rovný nebo výklopný rošt.

2/ latexové matrace ... lamelové rošty vč. polohovacích

3/ pěnové matrace ... lamelové nebo dřevěné rošty vč. polohovacích (v případě požadavku na pevnější podpěru těla nebo doporučuje li pevný rošt výrobce u pěnové matrace viz matrace USNU) 

4/ lamelová matrace (YOKO Comfort) ... pevný dřevěný rošt vč. polohovacích

5/ kombinované matrace (různé materiály) ... je nutné dát na doporučení výrobce matrace

Poznámka: kontrolujte také konstrukci Vaší postele - provedení uchycení pro rošt v posteli, mělo být být vhodné pro uložení vybraného roštu!