SLEVA 20 % na vybrané postele a matrace USNU®. Akce platí do 31.7.2024.

Vysoké čalouněné postele 180x200

Vysoké čalouněné postele 180x200, ideální volba pro Vás?

Máte v oblibě vysoké čalouněné postele? Provedeme Vás jejím výběrem. 

Everest II. čalouněná postel USNU detail čela u hlavy

  • Začínáme hledáním celkového vzhledu, jedná se vždy o individuální vkus a preference designu každého z nás. Tady ještě naše doporučení nepotřebujete. Pokud máme vybráno, pojďme postel prozkoumat blíže. 
  • Spočítejte si výšku lehací plochy nebo li výšku čalouněné postele tak, že sečtete výšku Vaší vybrané matrace a výšku od podlahy roštu nebo boxu, na kterém bude matrace v posteli ležet. Kvalitní prodejce čalouněných postelí tyto údaje má vždy dostupné. Pro uživatele výšky 170-190 cm je optimální výška lehací plochy 60-70 cm od podlahy. Výhodou kvalitních vysokých čalouněných postelí je možnost regulovat nastavení výšky roštu v posteli tak, aby si mohl uživatel přizpůsobit vysunutí matrace dle svých požadavků a postavy. Například postel Makalu z produkce postelí čalouněných USNU je vybavena nastavitelným kováním, stejně tak jako ostatní typy.
  • šířka a délka čalouněné postele 180x200 je nejčastější volbou. Jste li vysoké postavy 185 cm a výše, zvolte spíše prodlouženou délku 210 nebo 220 cm. Úsporné šířky 160 cm jsou minimálním uživatelsky příjemný řešením spíše do malých ložnic. Naopak rozměrem čalouněné postele 200x200 cm si dopřejete nadmíru volného prostoru.
  • Pevnost rámu a kvalita uchycení vysokého čela u hlavy. Zásadní pro dlouhou životnost každé čalouněné postele je pevnost rámu a kvalitní spojovací kování. Všímejte si uvedené tloušťky boků (min 6 cm) a čel postele (8 a více cm). Na prodejně pak vyzkoušejte pevnost zvýšeného čela u hlavy tak, že za čelo silou potáhněte, musí být pevné - bez výkyvu. Spojovací kování by mělo být zafixováno v masivních prvcích rámu, jen tak bude dlouhodobě funkční a umožní opakované složení rozložení postele. 
  • Znovu jsme zpět u designu a nyní vybíráme látku. Nejprve vyberte typ kvalitní látky, ta se vyznačuje odolností proti oděru (od 30.000 otáček a výše), vyšší gramáží a doplňkovými povrchovými úpravami proti působení vody apod. a až následně barvu. 
  • Kvalita čalounické práce. Nic nejde na první pohled rozeznat více, než je kvalita čalounické práce - šití a prošívání. Neváhejte a investujte čas do návštěvy specializované prodejny s čalouněnými postelemi a prohlédněte si postel hezky na živo. Kvalita šití je jedním z důležitých faktorů také pro životnost čalouněné postele.
  • Typ nožiček. Velmi oblíbené jsou zvýšené nožky, které umožní údržbu prostoru pod postelí např. robotickým vysavačem. Neméně důležitou funkcí zvýšení volného prostoru pod postelí je zajištění proudění vzduchu v posteli a možný odvod vlhkosti - potu z matrací.
  • Úložný prostor. Vysoké čalouněné postele s úložným prostorem prostě chcete. Kde jinde lépe a snadněji vložit lůžkoviny na jiné roční období nebo mít zde možnost uschovat polštáře a peřiny? Udělejte si každý den svou ložnici krásnou. 

Everest II. čalouněná postel USNU detail čela u nohou

Pečlivý výběr kvalitní vysoké čalouněné postele Vám sice zabere nějaký ten čas, ale o to více se můžete těšit na výsledek Vaší práce. 

Everest II. čalouněná postel USNU