SLEVA 20 % na vybrané postele a matrace USNU®. Akce platí do 31.7.2024.

Tvrdé matrace pro všechny, kteří jsou zvyklí na pevnou podpěru těla.

Tvrdé matrace pro pevnou podpěru těla

Tvrdé matrace patří u zákazníků v České republice dlouhodobě mezi nejoblíbenější typy matrací. Z našich dlouholetých výrobních a prodejních zkušeností víme, jak složité je pro zákazníka výběr opravdu kvalitní tvrdé matrace, která nebude tvrdá jen první 2 roky, ale po celou dobu užívání. Pojďme se dnes společně podívat na to, jak vybrat kvalitní tvrdou matraci, konkrétně v té nejprodávanější variantě pěnové matrace.

tvrdá matrace

  • Nejdůležitějším faktorem pro zajištění dlouhodobé vyšší tvrdosti u pěnových matrací je použití správného typu pěny. Nestačí, aby byla pěna "jen" z výroby tvrdá, je důležité, aby její základní vlastností byla menší pružnost, která dlouhodobě přetrvává. Nezbytným parametrem kvalitní pěny je také objemová hustota (min. 30 kg/m3 a výše) a její původ (ideálně ze zemí západní Evropy). Proto u nejlepších tvrdých matrací USNU, jako například tvrdá matrace Jessica Ann, používáme pro výrobu značkové speciální pěny PremioPUR® splňující tyto požadavky. Velkou nevýhodou tvrdých matrací vyrobených z tzv. studených pěn je právě opačná vlastnost studených pěn, které jsou tvořeny velkými buňkami a jejich přirozenou vlastností je vysoká pružnost a elasticita. Tvrdá matrace ze studené pěny brzy začne více pružit a bude měkčí než jste očekávali. 
  • Při výběru tvrdé matrace by jste neměli zapomínat na zachování dostatečného pohodlí na povrchu matrace. Vaše klouby, kyčle, ramena potřebují komfortní podpěru, proto by správná kvalitní tvrdá matrace měla mít povrch doplněný o měkčí vrstvu. Optimální je použití paměťové pěny nebo měkčí ortopedické, popř. studené pěny. Bonusem u takové matrace může být nelepené provedení, kdy povrchovou měkkou vrstvu můžete sejmout, vyvětrat, čistit, vyměnit a nebo matraci otočit a využít z obou stran. Uvedené nabízí například matrace Jessica May. Další důležitou výbavou tvrdé matrace jsou anatomické zóny, které jsou při vysoké tvrdosti matrace potřeba pro zajištění optimální přirozené polohy při ležení. Velmi příjemným doplňkem bývá ramenní kolébka (změkčení v oblasti ramen) zajišťující jednodušší vnoření  ramene do matrace při ležení na boku. 
  • Posledním krokem pro zajištění požadované tvrdé podpěry těla je uložení tvrdé pěnové matrace na správný nepružný rošt. Chceme li, aby matrace byla tvrdá, není vhodné použít pružný lamelový rošt. Ten by se přirozeně snažil matraci změkčit. Proto je nejvhodnější použít laťový dřevěný rošt v rámu, který podpoří vyšší tvrdost matrace. 

Vybírejte tedy pečlivě a hlavně i míru tvrdosti matrace. Ne pro všechny je tvrdá matrace ideální volbou. Zvažte, jestli Vaše postava a váha odpovídá tvrdosti vybrané matrace, ať se nedočkáte příliš pevné nepohodlné podpěry. Je proto důležité, vzít Vaše dosavadní zkušenosti a hledat Vaši oblíbenou tvrdost také zkoušením matrací ve specializované prodejně matrací, kde Vám odborníci na zdravé spaní poradí s výběrem.

Na závěr ještě jedno upozornění, nepodléhejte lákavým nabídkám s 50% slevami nebo matracemi zdarma. Kvalitní tvrdá matrace při výrobě něco stojí a tomu musí odpovídat i cena. Tedy jestli chcete užívat matraci doporučených 8-10 let, připravte se na vyšší investici.

kvalitní tvrdá matrace