Jak si vybrat správnou postel?

Výběrem správné postele si můžete zajistit jeden z důležitých předpokladů pro Váš zdravý spánek. Postel se skládá z rámu postele, matrace a roštu. Všechny tyto součásti by měly odpovídat Vaší postavě (váha a výška), zvyklostem (pohodlí) a požadovanému designu. Důležitými parametry při výběru rámu postele jsou jeho správné rozměry (délka 20 - 25 cm nad výšku postavy, šířka min. 80 cm / osoba), její pevnost (kvalitní kování a tloušťka materiálu) a použité zdravotně nezávadné materiály (ideální je přírodní dřevo). Výška lehací plochy postele, tj. vzdálenost horní lehací plochy (matrace) od podlahy, by měla být cca 55 - 65 cm (dle výšky postavy). Matrace a rošt přímo ovlivňují komfort ležení, jestli si Vaše tělo bude moci odpočinout v přirozené - nezkřivené poloze tak, aby mohlo přes noc regenerovat a ráno jste se probudili odpočinuti. Věnujte tedy výběru vhodné kvalitní matrace a roštu maximální pozornost.

S výběrem matrace Vám rádi pomohou naši odborní prodejci na prodejnách USNU. Tip, jak si vybrat správnou matraci, si můžete přečíst také zde.

V sortimentu prodejen USNU jsou také další důležité součásti postele jako je kvalitní polštář, přikrývka a další doplňky pro Vaši postel.